Mivel a zárt cellás purhab szinte bármilyen anyagra felvihető és viszonylag kevés olyan környezeti hatás van, melynek ne tudna ellenállni, ezért a falak szigetelésére is az egyik leghatékonyabb megoldás. Legyen szó gipszről, betonról, vagy akár vasról, ezen technika könnyedén alkalmazható. Egyedüli kivételt a műanyaggal borított felületek jelentenek. A purhab nagy előnye, hogy nem okoz benne kárt a nedvesség sem, sőt ha ellátjuk egy UV védelmet biztosító réteggel, akkor akár az erős napsütésnek is könnyedén ellenáll.

Mivel hatékonyabban képes szigetelni, mint más szigetelő anyagok, ezért vékonyabb réteg is elegendő belőle. Például egy 3 cm vastag zárt cellás purhab réteg szigetelő tulajdonságát tekintve egyenértékű egy 6 cm vastag polisztirol vagy egy 9 cm vastag szálas szigetelőanyaggal. Ezen tulajdonsága pedig a falak szigetelésénél igen hasznosnak bizonyulhat. Sőt, külön párazáró rétegről sem kell gondoskodni, melynek köszönhetően további pénz takarítható meg.

És van egy fontos tulajdonsága is, amit sajnos sokkal ritkábban említenek meg, mégpedig hogy sokkal környezet-és egészség barátabb megoldást kínál, mint a szálas szigetelőanyagok. Ha mondjuk sor kerül a szigetelőréteg vagy akár az egész fal bontására, akkor nem kerülnek a levegőben olyan apró szálas anyagok, melyek a tüdőbe kerülve károsíthatják azt, mint mondjuk az üveggyapot vagy a kőzetgyapot esetén.

Hőszigetelés

95%

Hangszigetelés

90%

Költséghatékonyság

92%